What is Travesti

What is travesti başlığı ile sizlere travesti nedir? Anlamını ve İstanbul’da yaşan travesti sayısından bahsedeceğiz.

Birçok kişi hala anlamını bilmeyerek kişileri yargılamakta ve birer kadın olarak yaşantılarının sürdüğünü sanmakta. Anlamını dahi bilmedikleri bir cinsiyet ile birlikte olmak kişilere ve çevrelerine yarardan çok zararı vardır.

Öncelikle kelime anlamı nedir ve kimlere hitap edilir bilgilendirmemize bu şekilde devam edelim.

What is Travesti? ( Travesti Ne Demek )

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki travesti bir kadın değildir. Çeşitli operasyon ve hormon ilaçlarını ile bir kadından farksız üçüncü cinsiyet olarak hitap edilebilir.

Travestiler dünyaya ana rahminden itibaren erkek olarak dünyaya gözlerini açmışlardır. Belirli bir yaştan sonra kadınsı duyguları patlak vermiş hal ve hareketleri tıpkı bir kadın gibi davranışlar sergilemiştir.

Ergenlik dönemi itibari ile dış görünümleri tamamen erkek lakin ruhları bir kadın olarak yaşamaya devam etmektedirler. Belirli bir yaş itibari ile ( 19-23 ) yaşları arası artık ruhlarında bulunan kadınsı duygularını fizikleri ile birleştirme kararı almışlardır.

Çeşitli estetik operasyonları ve hormon tedavileri ile ruhları gibi bedenleri de bir kadın olarak yaşam mücadelesi vermeye başlar.

Yani kısa ve öz bir şekilde travesti olarak tabir edilen kişiler birer kadın değil erkek olarak dünyaya gelmişlerdir. Birçoğu cinsel ameliyatlar geçirerek tamamen kadın organı sahibi kişilerdir. Bu kişilere Transseksüel olarak hitap edilebilir.

Travesti cinsel organı penis olarak bilinir ve çok sayıda kişi hala erkeklik cinsel organı ile yaşamlarına devam eder.

İstanbul’da Yaşan Travesti Sayısı

İstanbul büyük bir şehir ve nüfusunda çok sayıda travesti barındırmaktadır. Her ne kadar sayıları çok olsa da hala travesti nüfusu konusu hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Özellikle şehrin en işlek semtlerinde yani iş potansiyeli yüksek olan ilçelerde yaşamaktadırlar. Bu ilçelerin başında hiç şüphesiz Taksim ve Şişli semtleri gelmektedir.

Taksim ve Şişli semtleri her ne kadar bir birlerine yakın olsa da buralarda ikamet eden birey sayısı oldukça fazladır. Bu iki semt harici Beylikdüzü, Bakırköy, Kadıköy, Kartal, Pendik, Ataşehir, Ümraniye, Bostancı, Şirinevler, Bahçelievler, Halkalı bu denli büyük semtlerde de çok sayıda birey yaşamaktadır.

İstanbul ve semtlerinde bulunan kişi sayısının % 35 den fazlasını travesti bireyler oluşturmaktadır. Anadolu ve Avrupa yakası olarak tabir edilen kıtalarda her ne kadar iş potansiyeli yüksek olsa da birçok birey şehrin tehlike arz etmesinden dolayı başka şehirlere göç etmişlerdir.

İstanbul Travesti İş Potansiyeli

Belki de ülke oranının en büyük iş potansiyeline sahip şehridir İstanbul. Fuhuş sektörü sadece geçim kaynağı olarak bilinen kişilerin en vaz geçilmez şehirleri arasında yer alır.

Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri şehir olduğu için ve seks artık bütün canlılar için önem arz etmesinden dolayı iş potansiyeli en yüksek şehir olarak bilinir.

Nüfus kalabalığı nedeni ve insanların farklı cinsel kimlikteki kişiler ile seks yapma arzularına hitap eden İstanbul travestileri iş konusunda en şanslı bireyler arasında ilk sırada yer alır.

Bütün zorluk ve olumsuzluklara rağmen İstanbul yaşanacak en güzel yerler arasında travesti bireylerin hafızalarına kazınmıştır. Hayat mücadelesi her ne kadar zor olsa da bu şehri asla terk etmezler ve her zaman sahip çıkarlar.