Travestiler İçin Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Travesti vücut sıklaştırma yöntemleri

Travestiler kendileri ile barışık vücut ve sağlık konusunda hassas olan kişilerdir.

Sıkılaşmayı amaçlayan çoğu travesti bu konu ile ilgili neler yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi değil.

İşte bu sitemizde sıkılaşma ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini gidermiş olacağız. Aynı zamanda sizlere nasıl sıkılaşacağınıza dair tavsiyelerimiz de olacak.

Sadece sıkılaşmakla sınırlı kalmayacak aynı zamanda fit ve sağlıklı bir fiziğe de erişebileceğiniz konularıdeğerli okurlarımız için derledik.

Sağlıklı bir vücuda giden yol dengeli ve düzenli bir beslenme, dinlenme ve yeterli egzersizden geçer.

Bu üç madde içerisinden bir tanesi dahi eksik kalırsa hedeflediğimi vücuda erişmemiz daha uzun zaman alacak.

Tavsiyelerimiz egzersiz maddesini fazlasıyla karşılayacak ve alacağınız sonuçları en üst düzeye çıkartmanıza yardımcı olacak.

Tavsiyelerimize geçmeden önce bir doktora danışmayı ihmal etmeyin.​

Sadece egzersiz yaparak vücut sıkılaştırmak pek etkili bir yöntem değil. Sitemizde sizleri egzersiz hakkında bilgilendirip örnek bir program da anlatmış bulunacağız. Ancak en fazla zorlanılan beslenme konusu ile ilgili de bazı önerilerimiz olacak.

İNCELME Mİ SIKILAŞMA MI?

En çok birbirine karıştırılan bu iki konuyu zihninizde netleştirerek başlamakta fayda var.

İncelmek, yani kilo vermek anlamına gelir, örneğin kilonuzu 75 kilodan 65 kiloya düşürürseniz incelmiş olursunuz. Ancak incelmek vücudunuza her zaman istediğiniz görüntüyü vermeyebilir. Kilo vermek vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı olacaktır fakat kaslarınızın bir kısmı bu yöntem sebebiyle eriyebilir.

Sıkılaşmayı hedefleyen biriyseniz yağ yakmalı ve aynı zamanda kaslarınızın da gelişimine önem vermelisiniz. Bunu başarabilmenin de tek yöntemi egzersiz yapmaktır.

Ayrıca çalıştırdığınız kas gruplarınız aldığınız düşük kalori ile beraber daha kıvrımlı ve sıkı bir hal alacak, bu da belinizin normalde olduğundan daha ince gözükmesini sağlayacak.

PEKİ YA ERKEKSİ BİR VÜCUDA SAHİP OLURSAM?

Bu konu ile ilgili çoğu travesti ağırlık kaldırmaya mesafeli yaklaşıyor ve egzersiz yapmaktan kaçınıyor. Bu nedenden de çoğu birey hedeflediği fiziği bir türlü elde edemiyor.

Ağırlık kaldırmak siz değerli birey okurlarımızın vücutlarını “daha erkeksi” yapmayacak tam tersine sıkılaştırmanıza yardımcı olacak. Bunun nedeni; kas gelişiminde en temel gereksinimlerden biri olan testosteron hormonunun bireylerde çok fazla salgılanmıyor olması.

Burada şunun ayrımını yapmakta fayda var; siz vücudunuzu sıkılaştırırken yağ yaktıkça doğrudan beliniz incelmeyebilir. Çünkü fiziğiniz genetik olarak hangi bölgeden kilo vermeye yatkınsa, oradan inceleneceksiniz.

Tabii ki yağ yakıp kas gruplarınızı sıkılaştırmak için de ağırlık çalışması ile beraber kalori açığı yaratacak bir diyete ihtiyacınız var. Kalori açığının oluşabilmesi için; gün içerisinde aldığınız kalori miktarı Bazal metabolizma hızınızdan (BMH) düşük olmalı.

YEŞİL YİYECEKLER

Eğer iştahınıza hakim olmakta zorlanıyorsanız yeşil sebzeleri öğünlerinize dahil etmelisiniz.

Çünkü hem oldukça düşük kaloriye sahipler hem de yüksek hacimleri sayesinde midenizde yeterince yer kaplar ve doygunluk hissini uzun tutmayı sağlar. Ayrıca lifli ve antioksidan etkisine de sahip oldukları için ödemlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

BOLCA SU TÜKETİMİ

Aynı yeşil sebzeler gibi midenizde yer kaplayacak ve bu sayede doygunluk hissini size uzun süre hissettirecek su, aynı zamanda ödemlerden kurtulmak için de oldukça etkili bir faktör.

Açlık hissi yaşadığınız zaman gerçekten acıkıp acıkmadığınızı anlamak için birkaç yudum su için. Eğer açlık hissiniz geçiyor ise vücudunuz susuz kalmış olabilir. Ancak hala açlık hissi devam ediyor ise diyet yapma vaktiniz gelmiş demektir.