Taksim Travestileri Alkol Almadan Önce İyi Düşünün

Taksim gece hayatının zirvesinde olan ve ister istemez travesti alkol tüketiminin en sık rastlandığı semtlerin başında gelir.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu kişiler ve alkol arasındaki ilişki hakkında 8 şaşırtıcı gerçek ortaya çıktı. Söz gelimi aynı miktarda alkol tüketen bir travesti, bir erkekten daha çabuk sarhoş oluyor. Yine aynı miktarda alkol tüketen travestinin kandaki alkol düzeyi, erkeğin kandaki alkol düzeyinden daha fazla yükseliyor.

Bu durumun en belirgin nedeni göreceli olarak bireylerin daha ufak tefek ve hafif olmaları bu yüzden de daha az kan hacmine sahip olmalarıdır. Ayrıca bireyler erkeklerden daha fazla vücut yağına ve daha düşük su oranına sahip olmaları da kanlarındaki alkol seviyesinin daha hızlı yükselmesine yol açabilir.

Alkol hakkında biline bir başka gerçekte vücut suyunda tutulmasıdır, bu nedenle bireyler daha konsantre formda kalır. Alkolün kanda yoğun olması, bireylerin sağlığını erkeğe oranla daha fazla olumsuz etkileyeceği anlamına gelir.

İçki İçmek Başta Meme Kanseri Olmak Üzere Bütün Kanser Türlerine Zemin Hazırlar

Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen raporlara göre alkol tüketimi meme kanseri gelişimi için önemli bir risk faktörüdür. Bununla birlikte alkol tüketimi meme kanserine yakalanma konusunda değiştirilebilir riskler arasında yer alır. Avrupa’da rastlanan her 100 meme kanserinin 7’sinden alkol sorumludur.

İçki hücre bölünmesini hızlandırır ve tümör oluşumuna yol açabilecek östrojen düzeyini yükseltir. Bunlara ilaveten sert alkollü içecekler tüketmek bağırsak, ağız, yemek borusu ve gırtlak kanseri ile de bağlantılı bulunmuştur. Alkol hakkında daha başka pek çok hastalıkla ilgili araştırmalar ne yazık ki pozitif bulunmuştur.

Travestiler Stresle Başa Çıkabilmek İçin Erkeklere Oranla Daha Sıklıkla İçki Tüketiyor

Yapılan pek çok araştırma çalışması travestiler stresle başa çıkabilmek için erkeklerden daha fazla alkol kullandığını ortaya koyuyor. Bir başka ilginç noktada yaşlı kadınlar arasında alkol kullanımının yaşlı erkeklere göre daha yüksek bulunmasıdır.

İki Büyük Kadeh Şarap İçtiğinizde Bir Hamburger Yemiş Kadar Kalori Alırsınız

Kilo almak istemiyorsanız ve diyetinize dikkat ediyorsanız alkollü içecekleri de göz ardı etmemelisiniz. Düzenli alkol tüketimi hem kilo alımına yol açar hem de enerji olarak yakılan yağ miktarını azaltır. Bu duruma sebep olarak, vücudun öncelikle alkolden kurtulmayı tercih etmesi gösteriliyor.

Alkol Sizi Daha Yaşlı Gösterir

Düzenli alkol tüketimi görünüşünüz üzerinde olumsuz etki yaratır. Düzenli olarak alkol tüketiyorsanız büyük olasılıkla uyku uyuma sorunu ile karşı karşıya kalırsınız ve sabahları daha yorgun görünürsünüz. Ayrıca içki vücudunuzda dehidratasyona yol açar ve cildiniz besleyici maddelerden mahrum kalabilir. Bunun sonucunda yüzünüzde şişme, buruşma, donuklaşma ya da kızarma görülebilir.

Alkol Osteoporoz Riskini Arttırabilir

Özellikler bireyler yaş aldıkça kemiklerinde yoğunluk düşmesi ve buna bağlı olarak kırılganlık artışı görülebilir. Çok fazla alkol tüketimi kemiklerin kırılganlığını arttırabilir.

Alkol Tüketimini Azaltmanın Etkili Yolları Vardır

Gereğinden fazla alkol tükettiğinizi düşünüyorsanız, haftada birkaç günü alkolsüz geçirmeye çalışın. Fakat burada dikkat edilmesi gereken alkolsüz geçirdiğiniz günden sonraki günü aşırı alkol tüketerek geçirmemenizdir.  

Stresinizi azaltma görevini alkole yüklemeyin. Sıcak banyo ya da egzersiz gibi alternatif yöntemler deneyin. İçeceklerinizin mümkün olduğunca az alkol içermesine dikkat edin. Söz gelimi büyük bir bardak beyaz şarap tüketmek yerine sıfır alkollü birayı tercih etmeye çalışın.

Alkol hakkında gereksiz olumlayıcı ve yüceltici düşüncelerden kurtulun.