Bir Travesti Günlüğü

Yıllardır merak edilen sorudur bir travesti günlük yaşantısında neler yapar.

Yıllardır merak edilen sorudur bir travesti nedir iki travesti kimlere denir.

Öncelikle çok merak edilen ve kelime anlamı bilinmeyen bir sorunun cevabını verelim. Travesti nedir? Travesti kimlere denir? Travesti kadın mıdır?

Bir Travesti Asla Kadın Değildir

Çoğu kişi travesti bireyleri aslında bir kadın olarak biliyor. Bir travesti asla kadın değildir ve kadınlar gibi doğuştan gelen özelliklere sahip değillerdir.

Son zamanlardaki nefret cinayetlerine kurban giden kişilerin zanlıları verdikleri ifadede “kadın sanmıştım” kelimesi çok defa kullanıldı. Şunu bilmenizde fayda var hiçbir travesti karşısındaki kişiye ben kadınım demez.

Bu cümleyi asla sarf etmez bu tür nefret cinayetleri ve darp olaylarında kişilerin savunması hep bu yönde olmuştur ve yalandır.

Travesti Nedir?

Travesti kelime anlamı doğum itibari ile erkek olarak dünyaya gelen ve belirli bir yaştan sonra kadınsı duyguları baskın olan kimselere denir. Kişiler doğum sonrası kadın gibi görünür hale gelmez. Belirli evre ve ameliyatlar geçirdikten sonra bu hale gelirler.

bir travesti asla kadın degildir

Travesti Kimlere Denir?

Travesti olarak tanımlanan kişiler ameliyat ve ilan tedavisi sonrası tıpkı bir kadın olarak yaşantılarına devam eden ve görünümleri bir kadını andıran kişilere denir.

Travestiler Kadın mıdır?

Hayır! Kadın değillerdir. Sadece cinsel operasyon ve ilaç tedavileri ile bir kadını andırırcasına fiziki ve yüz görünümüne sahip kişilerdir. Kadın olarak görmek doğru sayılmaz. Kadınlar ve travestiler arasında cinsel organ ve yapı farkları vardır. Bir travesti asla kadın değildir ama kadın görünümüne sahip kişilerdir.

Transseksüel Nedir?

Transseksüeller kişiler erkek olarak dünyaya gelen ve daha sonra estetik operasyonları ile bir kadın gibi görünüme sahip olan kişilerdir. Transseksüel kişiler cinsel organ ameliyatı olarak kadın cinsel organına sahip olan kişilerdir. Dünyaya geldikleri an itibari ile kadın değillerdir. Kadın cinsel organına ve kadın görünümüne sahip olmak için estetik operasyonlar geçirmişlerdir.

Gay Nedir?

Gay bir eşcinsel terimidir. Gay bireyler erkeksi görünümleri ile bir erkekten farksız sadece erkeklere ildği duyan kişilerdir. Gay ve travesti arasında dünyalar kadar fark vardır ve zıt cinsel kimlikteki kişilerdir.

Gay A P Nedir?

Gay ap olan kişiler cinsel birliktelik esnasında hem erkek hem kadın rolünü üstelenen kişilere hitap edilen bir cümledir. Görünümleri erkektir ve kadınlar ile ilişki yaşamazlar. Hoşlandıkları kişiler hemcinsleridir. Bu cümleler içerisinde Aktif ve Pasif kelime anlamlarını çözebilir aktif gay ve pasif gay kelimelerinin anlamını daha iyi kavrayabilirsiniz.

Ladyboy Nedir?

Ladyboy kelimesi Tayland ülkesine özgü bir kelimedir. Ladyboy kelimesi bir travesti sıfatıdır ve travesti kişiler için söylenen bir kelimedir. Kısacası Ladyboy = Travesti kelime anlamını temsil eder.

Özellikle ülkemiz genelinde yukarıda bahsedilen cümlelerin ne anlama geldiğini bilmeyen kişi sayısı oldukça fazla. Anlaşılır şekilde anlatmakta fayda gördük ki kişiler kelime anlamı nedir ne değildir bilsinler.

Eşcinsel dünyasında aslında çok sayıda kelime mevcut ve birçoğumuz bu kelimelerin anlamı nedir bilmemekteyiz. Kelime anlamlarını bilmediğimiz şeyler karşımıza çıktığı zaman derin bir düşünce içerisine gireriz.

Çevrenizde duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz kelimeleri sizler için araştırdık ve anlaşılır bir dille izah etmeye çalıştık.